Folie spożywcze wielowarstwowe – najlepsze do pakowania

Dodano: 2016-07-03 Przez: admin


 
Folie są najczęściej wykorzystywanymi materiałami opakowaniowymi w branży spożywczej. Wśród nich producenci żywności wybierają głównie folie wielowarstwowe, które mają wszechstronne zastosowanie i nadają się do pakowania niemalże wszystkich artykułów spożywczych.
 
Folie wielowarstwowe zaliczane są do folii laminowanych, które wytwarzane są z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn dla uzyskania ich najlepszych parametrów. Folie te składają się z kilku warstw różnych tworzyw, dlatego też folia może wówczas posiadać wszystkie ich właściwości.
 
Zastosowanie folii wielowarstwowych:

wyroby mięsne i wędliniarskie
ryby
owoce morza
sery twarde i twarogi
wyroby piekarnicze

 
Do produkcji spożywczych folii wykorzystuje się najczęściej kompozycje poliamidów i polietylenów oraz warstwy EVOH (alkoholu etylowinylowego) w celu poprawienia barierowości dla tlenu. EVOH jest wykorzystywany przeważnie jako wewnętrzna warstwa odseparowana od zewnątrz przez warstwę z polietylenu.
 
Najważniejsze zalety folii wielowarstwowych:

wyróżniają się bardzo dobrą zgrzewalnością
mogą być wykonane w różnych wymiarach i grubościach
nadają się do mrożenia i pasteryzacji
mogą służyć także do sterylizacji i pakowania próżniowego
zapewniają wydajne pakowanie
cechują się wysoką przezroczystością i atrakcyjnym połyskiem
mogą być wykonane w różnych kolorach: bezbarwnym, białym, czerwonym i innych
zapewniają barierowość na parę wodną i tlen
zapewniają barierowość na aromaty (EVOH)

 
Również wielowarstwowa folia spożywcza tego rodzaju może być wykończona nadrukami na zamówienie klienta, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania dodatkowych materiałów w celu identyfikacji produktu. Wielu producentów zapewnia projekt graficzny i wykonuje druk nawierzchniowy na folii, dlatego też do klienta trafiają opakowania gotowe do użycia.
 
Adresy firm, które zajmują się produkcją wielowarstwowych folii spożywczych można znaleźć już teraz przez internet, a następnie od razu zapoznać się z ich asortymentem oraz skontaktować się w celu uzyskania dodatkowych informacji.
 
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy