Lekarze dbający o zęby – dentysta i ortodonta Gliwice

Dodano: 2016-06-07 Przez: admin


Człowiek, który chce wyróżniać się doskonałym zdrowiem, musi dbać o każdy element swojego ciała i organizmu. Niezwykle ważne są m.in. zęby, gdyż każda osoba ma tylko jeden komplet stałego uzębienia. To on musi być idealnie zdrowy, by zęby nie zaczęły wypadać, kruszyć się i czernieć. Aby o nie zadbać, najlepiej skorzystać z porad lekarskich, które świadczy dentysta oraz ortodonta Gliwice. Nie wolno odpuszczać sobie wizyt u takich specjalistów, bo oni najlepiej znają się na uzębieniu człowieka. Porada takiego lekarza zawsze jest bezcenna.

Czym zajmuje się dentysta?

Zanim w ogóle odwiedzi się ortodontę, należy udać się do dentysty. To on oceni stan całego uzębienia i sprawdzi, czy nie pojawiły się w nim żadne nieprawidłowości. Najczęściej są one związane z pojawiającymi się, małymi brakami w zębach. Należy je wtedy jak najszybciej zaplombować, a zabieg ten wykonuje właśnie dentysta. To on zbada również, czy pacjent nie ma problemów z próchnicą. Oceni także stan dziąseł, bo często bóle zębów są tak naprawdę spowodowane schorzeniami związanymi z dziąsłami. Oczywiście każdej, tego typu dolegliwości można się szybko pozbyć i to właśnie dzięki dentyście. A gdy już wyleczy się swoje zęby, najlepiej udać się od razu do gabinetu ortodontycznego.

Czym zajmuje się ortodonta Gliwice?

Ortodonta zajmuje się zgryzem człowieka. Sprawdza, czy jest on prawidłowy, a jeśli tak nie jest, może zalecić wykonanie kilku, dodatkowych badań. Następnie mówi swojemu pacjentowi o tym, w jaki sposób naprawi on swój krzywy zgryz. Małym dzieciom proponuje się wtedy aparaty ruchome, które w każdej chwili można wyciągnąć i z powrotem założyć. Leczenie krzywego zgryzu u dorosłych jest już cięższe, więc wymaga bardziej specjalistycznych narzędzi. W takich przypadkach ortodonta Gliwice zaproponuje pacjentowi założenie aparatu stałego. Oczywiście warto się na niego zdecydować, bo to on zawsze daje najlepsze rezultaty. Jeśli nosi się go sumiennie przez odpowiednią ilość czasu, uzyskuje się potem idealnie proste zęby.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy