Mieszkanie „pod klucz” – czy warto dopłacić?

Dodano: 2016-06-13 Przez: admin


Zależy ci na tym, aby zamieszkać w pięknym mieszkaniu, które będzie dopasowane idealnie do twoich potrzeb? Tutaj dużo zależy nie tylko od samej nieruchomości, ale również od tego, jak zostanie ona urządzona. Za wykończenia możesz zabrać się we własnym zakresie lub zatrudnić ekipę, ale również możesz skorzystać z opcji „pod klucz” oferowanej przez deweloperów. Czy warto się na nią zdecydować?
Wykończenie mieszkania w standardzie deweloperskim to podstawowe prace, które nie pozwalają jeszcze na przeprowadzkę do swojego wymarzonego „M”. W tym przypadku prace takie jak malowanie ścian, kładzenie podłóg, kafelkowanie, montaż drzwi czy biały montaż trzeba wykonać we własnym zakresie. Wykończenie „pod klucz” to wykonanie tych właśnie prac przez ekipę współpracującą z deweloperem. Wobec tego po zakończeniu tych czynności właściciel mieszania musi tylko przywieźć meble i inne wyposażenie, by zacząć mieszkać.
Zalety opcji „pod klucz”:

nie trzeba poszukiwać ekipy wykończeniowej lub wykańczać mieszkania samodzielnie

można zaoszczędzić na podatku VAT, ponieważ jest on naliczany od materiałów wraz z montażem, czyli 8%

materiały częściej wychodzą tanio, ponieważ deweloperzy mają na nie duże obniżki

prace zostaną wykonane terminowo – zwykle w terminie do 3 miesięcy od momentu oddania mieszkania

na usługi otrzymuje się gwarancję

w cenie usługi można otrzymać profesjonalny projekt wykonany przez biuro projektowe

do wyboru jest pełna gama materiałów wykończeniowych w kilku pakietach, dlatego też można dobrać ofertę do swoich potrzeb i możliwości finansowych

To tylko niektóre z zalet wykończenia mieszkania „pod klucz”, ponieważ jest ich znacznie więcej. Ceny rozpoczynają się zwykle od około 490 złotych za metr kwadratowy mieszkania pod klucz, natomiast w bogatszych pakietach wynoszą około 1000 złotych za metr kwadratowy – wtedy do wyboru jest też więcej materiałów.
Warto też pamiętać o tym, że nie wszyscy deweloperzy oferują mieszkania wykańczane „pod klucz”. Usługa dotyczy głównie popularnych lokalizacji, na przykład jeżeli interesuje cię Białołęka mieszkania na sprzedaż w tej lokalizacji także dostępne są z opcją „pod klucz”. Więcej informacji na temat pakietów, cen oraz szczegółów usług można uzyskać bezpośrednio u dewelopera.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy