Zalety i wady popularnych środków antykoncepcyjnych

Dodano: 2016-06-06 Przez: admin


Młody człowiek, który dopiero zaczyna wkraczać w swoje dorosłe życie, myśli o swoim życiu seksualnym. Chce je rozpocząć jak najszybciej, by nie odstawać od swoich rówieśników i odkryć to, co było dla niego wcześniej nieznane. Dziewczyny w takim momencie powinny zgłosić się do lekarza, by zapoznać się z najpopularniejszymi środkami antykoncepcyjnymi. Każdy ginekolog Dąbrowa Górnicza jest w stanie o nich dokładnie opowiedzieć pacjentce, tak, by wybrała ona dla siebie najlepszą metodę zabezpieczenia przed niechcianą ciążą. Środek antykoncepcyjny musi być dopasowany do dziewczyny, by jej nie zaszkodził, a pomógł. Jakie zalety i wady mają więc najpopularniejsze metody antykoncepcji?

Prezerwatywy

Można je już dostać wszędzie - w sklepie, kiosku, aptece, czy nawet na stacji benzynowej. Te najtańsze kosztują kilka złotych, więc to one są najczęstszym wyborem młodych osób. Jednakże warto pamiętać o tym, że niska cena może tutaj wiązać się z niską jakością produktu. Lepiej więc postawić na ten droższy, aby był on na pewno bezpieczny. Jeśli jednak okaże się, że młoda kobieta źle znosi kontakt z prezerwatywą, prawdopodobnie jest ona uczulona na lateks. Wtedy ginekolog Dąbrowa Górnicza może przepisać jej specjalne prezerwatywy, które są wykonywane bez użycia lateksu. Taki środek antykoncepcyjny chroni dodatkowo przed chorobami wenerycznymi przenoszonymi drogą płciową. Gwarantuje więc bezpieczny i zdrowy stosunek.

Tabletki antykoncepcyjne

Gdy już dziewczyna podejmie decyzję, że chce prowadzić aktywne życie seksualne, prawdopodobnie zainteresuje się tabletkami antykoncepcyjnymi. To je wystarczy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza, by zapewnić sobie pełną ochronę. Taki środek sprawdza się doskonale, jednak tylko wtedy, gdy wybierze go dla dziewczyny ginekolog Dąbrowa Górnicza. Ważne jest również to, by przyjmować tabletki w równych odstępach czasu i nie zapominać o ich, bo w przeciwnym wypadku mogą być one nieskuteczne. Tabletki czasem wywołują pewne objawy niepożądane, a gdy one wystąpią, trzeba z nimi pójść do ginekologa.

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy